Очищення кондиціонера, хто вже робив?

Обслуживание и ремонт Nissan Leaf
Ответить
mr_kost

Очищення кондиціонера, хто вже робив?

Сообщение mr_kost » 13 июн 2020, 23:46

Настала пора інтенсивного використання кондиціонера. Але після деякого часу користування повітря з вентиляційних отворів стає, м'яко кажучи, не дуже свіжим. Бактерії, які живуть на випарювачі кондиціонера, нагадують про своє існування.
В мене є досвід з очищення кондиціонера в Mitsubishi Lancer. Процедура доволі проста: відкриваються всі вікна, вмикається вентиляція на максимальний потік і з пульверизатора дезинфікуючий розчин розпилюється спочатку в зовнішні повітрозабірники, потім виймається фільтр салону, перемикач ставиться в положення рециркуляції повітря і розчин розпилюється в отвір, куди вставляється фільтр (при включеному на максимум вентиляторі). У Lancer фільтр салону знаходиться зверху над ногами пасажира, тому все виконується досить легко.
Як цю процедуру зробити в LEAF я чомусь слабо уявляю. Якщо з зовнішніми повітрозабірниками проблем немає, то як дістатись пульверизатором до фільтра салону - не знаю. Фільтр я міняв самостійно, тому знаю про що пишу.
Якщо хтось вже займався цим питанням - поділіться досвідом.

raccoon

Re: Очищення кондиціонера, хто вже робив?

Сообщение raccoon » 20 июн 2020, 13:41

mr_kost писал(а):
13 июн 2020, 23:46
Бактерії, які живуть на випарювачі кондиціонера, нагадують про своє існування
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку. це критичне місце з т.з. мікроживності. у мене теж почало смердіти котячою сцяниною і при цьому відбувся затик зі швидкою покупкою нового фільтра. то я дістав старий фільтр, обтрусив, а потім пролив спиртом. як висохло - поставив, і запаху майже нема. принаймні, можна поїздити, поки до нового руки дійдуть. зняти-поставити зайняло 15 хв.

alf

Сообщение alf » 21 июн 2020, 00:15

raccoon писал(а):
20 июн 2020, 13:41
mr_kost писал(а):
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку. це критичне місце з т.з. мікроживності. у мене теж почало смердіти котячою сцяниною і при цьому відбувся затик зі швидкою покупкою нового фільтра. то я дістав старий фільтр, обтрусив, а потім пролив спиртом. як висохло - поставив, і запаху майже нема. принаймні, можна поїздити, поки до нового руки дійдуть. зняти-поставити зайняло 15 хв.
Новый фильтр лежит с осени или с прошлой весны (не помню), лень поставить, жду какого нибудь запаха :D

Владислав

Сообщение Владислав » 22 июн 2020, 06:31

alf писал(а):
21 июн 2020, 00:15
raccoon писал(а):
mr_kost писал(а):
Новый фильтр лежит с осени или с прошлой весны (не помню), лень поставить, жду какого нибудь запаха :D
Судячи по ніку, коти ваше авто обходять десятою дорогою :D Тому характерного запаху, про який писав raccoon, у вас ніколи не буде :lol:

alf

Сообщение alf » 23 июн 2020, 00:16

Владислав писал(а):
22 июн 2020, 06:31
alf писал(а):
21 июн 2020, 00:15
raccoon писал(а):

Судячи по ніку, коти ваше авто обходять десятою дорогою :D Тому характерного запаху, про який писав raccoon, у вас ніколи не буде :lol:
Вы совершенно правы, тем более что у меня аллергия на котячих и немного на сабочячих :D

mr_kost

Сообщение mr_kost » 26 июн 2020, 22:14

raccoon писал(а):
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку.
На фільтрі збирається пил і бруд. Але на ньому немає вологи, необхідної для життєдіяльності бактерій. А на випарювачі кондиціонера її вдосталь. До того ж і смердить чимось затхлим і кислуватим. До речі, фільтр я міняв десь з пів-року тому.
Якщо в вихідні буде час, спробую обробити антисептиком.

raccoon

Сообщение raccoon » 03 июл 2020, 17:35

mr_kost писал(а):
26 июн 2020, 22:14
raccoon писал(а):
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку.
На фільтрі збирається пил і бруд. Але на ньому немає вологи
як немає, а де ж вона дівається? :D посидіть з увімкненим кондиціонером пару хв, а потім вимкніть його і залишіть лише вентилятор. тим повітрям, що піде з дефлекторів, можна пожежу тушити :D волога з випарювача йде на фільтр з потоками повітря. коли компресор працює вологу не так відчутно, але вона є і потрапляє на фільтр ;) до речі, варто перед стоянкою авто хвилини 3-5 просушувати систему, вимкнувши компресор і лишивши вентилятора та відкриті вікна, щоб салон не зопрів :idea:

mr_kost

Сообщение mr_kost » 03 июл 2020, 19:05

raccoon писал(а):
03 июл 2020, 17:35
до речі, варто перед стоянкою авто хвилини 3-5 просушувати систему, вимкнувши компресор і лишивши вентилятора та відкриті вікна, щоб салон не зопрів :idea:
Взагалі то я так і роблю.
raccoon писал(а):
03 июл 2020, 17:35
як немає, а де ж вона дівається? :D посидіть з увімкненим кондиціонером пару хв, а потім вимкніть його і залишіть лише вентилятор. тим повітрям, що піде з дефлекторів, можна пожежу тушити :D волога з випарювача йде на фільтр з потоками повітря.
Можливо я чогось не розумію, але я завжди вважав, що повітря з повітрозабірників спочатку проходить через фільтр, а вже потім через обігрівач і випарювач кондиціонера. Інакше незрозуміла функція фільтра, якщо весь бруд з повтрозабірників буде проходити спочатку через обігрівач/випарювач, частково залишаючись на них, і лише потім фільтруватись. І якщо все так і є насправді, як я вважаю, то волога з випарювача кондиціонера ніяк не може потрапити на фільтр.

Владислав

Сообщение Владислав » 06 июл 2020, 06:56

mr_kost писал(а):
03 июл 2020, 19:05
Можливо я чогось не розумію, але я завжди вважав, що повітря з повітрозабірників спочатку проходить через фільтр, а вже потім через обігрівач і випарювач кондиціонера. Інакше незрозуміла функція фільтра, якщо весь бруд з повтрозабірників буде проходити спочатку через обігрівач/випарювач, частково залишаючись на них, і лише потім фільтруватись. І якщо все так і є насправді, як я вважаю, то волога з випарювача кондиціонера ніяк не може потрапити на фільтр.
Саме так і влаштовано систему вентиляції-кондиціонування будь-якого авто. Але в ліфа повітря із забірників подається спочатку на дверцята режиму салон-вулиця, потім на вентилятор і лише потім на салонний фільтр: http://www.evtyumen.ru/2019/11/blog-post_21.html
Випарювач-нагрівач та дверцята змішування холодного/гарячого повітря стоять після фільтра. Але навіть при такому розташуванні, волога з випарювача не потрапляє на салонний фільтр, потік повітря під тиском вентилятора проходить спочатку через фільтр а лише потім через випарювач.

Ответить