Очищення кондиціонера, хто вже робив?

Обслуживание и ремонт Nissan Leaf
mr_kost

Очищення кондиціонера, хто вже робив?

Сообщение mr_kost »

Настала пора інтенсивного використання кондиціонера. Але після деякого часу користування повітря з вентиляційних отворів стає, м'яко кажучи, не дуже свіжим. Бактерії, які живуть на випарювачі кондиціонера, нагадують про своє існування.
В мене є досвід з очищення кондиціонера в Mitsubishi Lancer. Процедура доволі проста: відкриваються всі вікна, вмикається вентиляція на максимальний потік і з пульверизатора дезинфікуючий розчин розпилюється спочатку в зовнішні повітрозабірники, потім виймається фільтр салону, перемикач ставиться в положення рециркуляції повітря і розчин розпилюється в отвір, куди вставляється фільтр (при включеному на максимум вентиляторі). У Lancer фільтр салону знаходиться зверху над ногами пасажира, тому все виконується досить легко.
Як цю процедуру зробити в LEAF я чомусь слабо уявляю. Якщо з зовнішніми повітрозабірниками проблем немає, то як дістатись пульверизатором до фільтра салону - не знаю. Фільтр я міняв самостійно, тому знаю про що пишу.
Якщо хтось вже займався цим питанням - поділіться досвідом.

raccoon

Re: Очищення кондиціонера, хто вже робив?

Сообщение raccoon »

mr_kost писал(а):
13 июн 2020, 23:46
Бактерії, які живуть на випарювачі кондиціонера, нагадують про своє існування
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку. це критичне місце з т.з. мікроживності. у мене теж почало смердіти котячою сцяниною і при цьому відбувся затик зі швидкою покупкою нового фільтра. то я дістав старий фільтр, обтрусив, а потім пролив спиртом. як висохло - поставив, і запаху майже нема. принаймні, можна поїздити, поки до нового руки дійдуть. зняти-поставити зайняло 15 хв.

alf

Сообщение alf »

raccoon писал(а):
20 июн 2020, 13:41
mr_kost писал(а):
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку. це критичне місце з т.з. мікроживності. у мене теж почало смердіти котячою сцяниною і при цьому відбувся затик зі швидкою покупкою нового фільтра. то я дістав старий фільтр, обтрусив, а потім пролив спиртом. як висохло - поставив, і запаху майже нема. принаймні, можна поїздити, поки до нового руки дійдуть. зняти-поставити зайняло 15 хв.
Новый фильтр лежит с осени или с прошлой весны (не помню), лень поставить, жду какого нибудь запаха :D

Владислав

Сообщение Владислав »

alf писал(а):
21 июн 2020, 00:15
raccoon писал(а):
mr_kost писал(а):
Новый фильтр лежит с осени или с прошлой весны (не помню), лень поставить, жду какого нибудь запаха :D
Судячи по ніку, коти ваше авто обходять десятою дорогою :D Тому характерного запаху, про який писав raccoon, у вас ніколи не буде :lol:

alf

Сообщение alf »

Владислав писал(а):
22 июн 2020, 06:31
alf писал(а):
21 июн 2020, 00:15
raccoon писал(а):

Судячи по ніку, коти ваше авто обходять десятою дорогою :D Тому характерного запаху, про який писав raccoon, у вас ніколи не буде :lol:
Вы совершенно правы, тем более что у меня аллергия на котячих и немного на сабочячих :D

mr_kost

Сообщение mr_kost »

raccoon писал(а):
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку.
На фільтрі збирається пил і бруд. Але на ньому немає вологи, необхідної для життєдіяльності бактерій. А на випарювачі кондиціонера її вдосталь. До того ж і смердить чимось затхлим і кислуватим. До речі, фільтр я міняв десь з пів-року тому.
Якщо в вихідні буде час, спробую обробити антисептиком.

raccoon

Сообщение raccoon »

mr_kost писал(а):
26 июн 2020, 22:14
raccoon писал(а):
скоріш на фільтрі, який потрібно міняти принаймні щороку.
На фільтрі збирається пил і бруд. Але на ньому немає вологи
як немає, а де ж вона дівається? :D посидіть з увімкненим кондиціонером пару хв, а потім вимкніть його і залишіть лише вентилятор. тим повітрям, що піде з дефлекторів, можна пожежу тушити :D волога з випарювача йде на фільтр з потоками повітря. коли компресор працює вологу не так відчутно, але вона є і потрапляє на фільтр ;) до речі, варто перед стоянкою авто хвилини 3-5 просушувати систему, вимкнувши компресор і лишивши вентилятора та відкриті вікна, щоб салон не зопрів :idea:

mr_kost

Сообщение mr_kost »

raccoon писал(а):
03 июл 2020, 17:35
до речі, варто перед стоянкою авто хвилини 3-5 просушувати систему, вимкнувши компресор і лишивши вентилятора та відкриті вікна, щоб салон не зопрів :idea:
Взагалі то я так і роблю.
raccoon писал(а):
03 июл 2020, 17:35
як немає, а де ж вона дівається? :D посидіть з увімкненим кондиціонером пару хв, а потім вимкніть його і залишіть лише вентилятор. тим повітрям, що піде з дефлекторів, можна пожежу тушити :D волога з випарювача йде на фільтр з потоками повітря.
Можливо я чогось не розумію, але я завжди вважав, що повітря з повітрозабірників спочатку проходить через фільтр, а вже потім через обігрівач і випарювач кондиціонера. Інакше незрозуміла функція фільтра, якщо весь бруд з повтрозабірників буде проходити спочатку через обігрівач/випарювач, частково залишаючись на них, і лише потім фільтруватись. І якщо все так і є насправді, як я вважаю, то волога з випарювача кондиціонера ніяк не може потрапити на фільтр.

Владислав

Сообщение Владислав »

mr_kost писал(а):
03 июл 2020, 19:05
Можливо я чогось не розумію, але я завжди вважав, що повітря з повітрозабірників спочатку проходить через фільтр, а вже потім через обігрівач і випарювач кондиціонера. Інакше незрозуміла функція фільтра, якщо весь бруд з повтрозабірників буде проходити спочатку через обігрівач/випарювач, частково залишаючись на них, і лише потім фільтруватись. І якщо все так і є насправді, як я вважаю, то волога з випарювача кондиціонера ніяк не може потрапити на фільтр.
Саме так і влаштовано систему вентиляції-кондиціонування будь-якого авто. Але в ліфа повітря із забірників подається спочатку на дверцята режиму салон-вулиця, потім на вентилятор і лише потім на салонний фільтр: http://www.evtyumen.ru/2019/11/blog-post_21.html
Випарювач-нагрівач та дверцята змішування холодного/гарячого повітря стоять після фільтра. Але навіть при такому розташуванні, волога з випарювача не потрапляє на салонний фільтр, потік повітря під тиском вентилятора проходить спочатку через фільтр а лише потім через випарювач.

raccoon

Сообщение raccoon »

у кого є неприємний аміачний запах в салоні, поміняйте фільтр ─ і подивитеся. можливо волога на нього потрапляє з дощем/туманом, але факт смердіння фільтра таки є. він волокнистий, а не гладкий, як випарювач, тому й волога на ньому тримається довше, і бактерії приживаються краще.. після спиртування фільтра запах ще є, але лишилося зовсім трохи (десь 15% від того, що було раніше). чутно лише коли вимикаєш кондиціонер, а вентилятор працює і починає йти тепле вологе повітря. гадаю, з випарювача цей залишок запаху зараз і йде.

до речі, розмірковуючи над вирішенням проблеми знайшов найефективніший і найдешевший спосіб. минулого тижня опробували на братовій машині (моєї поки нема) ─ тепер не воняє. робили за 2 етапи, алгоритм такий:

етап 1 (вентиляцію не вмикаємо)
  • виливаємо концентрат антисептику в оприскувач, додаємо воду з розрахунку 0.5 л води на 1 флакон, збовтуємо кілька секунд і отримуємо 2% розчин
  • нагнітаємо помпою тиск ув оприскувачі, далі натискаємо спуск і регулюємо розпилювач повертанням носика, щоб з нього виходили не крупні краплі, а майже туман
  • знов нагнітаємо помпою тиск, щоб отримати більшу дальність аерозолю на виході
  • добряче забризкуємо розчин у кожен дефлектор (антисептик інертний до металів і пластмас, тому хай тече далі по каналах, чим далі тим краще)
  • знімаємо салонний фільтр і забризкуємо антисептик йому в порт (вгору, вбоки і вниз, як глибоко всередину, так і біля входу ─ щоб покрити там усе)
  • чекаємо пів години. від 2%-розчину віруси гинуть одразу (навіть коронавірус), бактерії за 5-10 хв, а грибки десь хв за 30. зараз вода випаровується швидко, тому варто через 20 хв набризкати в усі дефлектори ще раз
цей етап обробки закінчено. тепер там усе стерильне, а діюча речовина залишилася на поверхнях у сухому вигляді і починатиме діяти щоразу, як у канали потраплятиме вологе повітря

етап 2 (з увімкненою вентиляцією). краще удвох, але можна й самому
  • вмикаємо вентилятор на швидкість десь чверть від максимальної, режим ─ "ноги-середина"
  • вмикаємо циркуляцію і знов добре нагнітаємо тиск у розпилювачі
  • ліземо до порта знятого фільтра, цілимося у порт розпилювачем і натискаємо спуск
  • через 10 сек іншою рукою починаємо потрохи збільшувати швидкість вентилятора, щоб аерозоль потрапляв глибше і покривав там усе
  • за наступні 10 сек плавно збільшуємо швидкість до максимуму. аерозоль з розпилювача продовжує йти у порт фільтра, а звідти ─ на випарювач та у повітряні магістралі. бажано трохи качати розпилювачем угору-донизу, щоб антисептик лягав рівномірніше на випарювач
  • на максимальній швидкості десь хвилину тримаємо режим "ноги-середина", потім на 10 сек вмикаємо режим "на скло"
  • знов перемикаємо режим на ноги та середину, через 10-20 сек вимикаємо вентилятор і розпилювач
  • чекаємо 10 хв і знов вмикаємо на максимум вентилятор. але тепер без циркуляції, щоб повітря забиралося ззовні
  • йдемо на вулицю, нагнітаємо тиск ув оприскувачі і ще секунд 30-50 розпилюємо антисептик у вхідний порт, де накопичується пух і всіляке лайно, що стає інкубатором для грибків і смердючих бактерій
  • все вимикаємо, ставимо фільтр салону і на цьому процедури закінчено
увага, роботи з будь-якими аерозолями треба проводити у респираторі, щоб не попалити легені. симптоми опіку легенів ─ як при КОВІД :!:

2% розчин антисептику майже без запаху. концентрат пахне трохи сильніше, запах хлоридний, але дуже м'який. у брата запах антисептику трохи чутно у режимі циркуляції, ну таке щось, ледь помітне і не ганебне. не як хлорка чи Доместос. гадаю то через те, що ми йому і фільтр замочили в антисептику, майже випрали :) собі фільтра замочувати не буду, ставитиму новий. але може додам якоїсь приємної віддушки. подобається, як пахне зелена омивайка WOG, напевно у них має бути і концентрат для додавання у воду.

на усі роботи пішла година від початку до кінця. антисептик обійшовся у 70 грн з доставкою, оприскувач вже був. цієї процедури повинно вистачити на рік, враховуючи широкий спектр дії, потужність антисептику і його активність ще якийсь час після обробки.

як хтось знає, звідки у нас в режимі циркуляції забирається повітря ─ напишіть плз. незабаром буду робити й собі, хочу заткнути цю дірку на другому етапі, щоб усе повітря забиралося тільки через порт фільтра і була краща тяга. так антисептик розійдеться далі по магістралях

Ответить